In Singelhof Maasland zijn weer een tweetal prachtige exposities te bewonderen. U bent van harte welkom om een kijkje te komen nemen.
Lees hieronder meer over de kunstenaars:
Kees van Paassen
Geboren in 1954 en vanaf toen wonend in de Lier. Vanaf mijn 54e ben ik gaan schilderen. Dit gaf mij een gevoel van rust omdat ik alles om me heen vergeet als ik met een kwast bezig ben. Eerst heb ik een aantal jaren 20 ochtenden per jaar les gekregen van iemand die me kennis liet maken met allerlei technieken. Nu kom ik 20 keer per jaar bij een hobbyclub en schilder daar. De kritische blik van de begeleidster is zeer welkom. Acryl en soms olieverf zijn mijn favorieten, maar mijn kleinkinderen teken ik met houtskoolpotloden en dat vind ik eigenlijk ook best leuk. Ik probeer allerlei onderwerpen en stijlen. Zo doe ik de laatste tijd meer met een palletmes.
Ton Koop
Een aantal jaren terug heeft Ton meegedaan aan een paar Schilderworkshops bij de Hoornse Kunstenares Irene Spee, die hem adviseerde ermee door te gaan en daarvoor wat cursussen te volgen Via Jose'van Wandelen kwam hij in contact met de cursussen van het VAK in Delft terecht. Ton schildert sindsdien al bijna 5 jaar onder leiding van docent Wilma Keizer. Door de positieve aanpak van Wilma en het enthousiasme in haar schilder klassen wordt de producties op het witte doek van Ton en ook de andere cursisten steeds wat beter. Schilderstijlen van diverse grootheden als Van der Velden , Oepts, maar ook Monett, Picasso en Mondriaan worden uitvoerig bekeken en alle mogelijkheden met kwast, spatel en verf uitgeprobeerd.
Ton zelf was Jarenlang een fanatiek sporter, maar nadat hij 6 jaar terug te kampen kreeg met ernstige hartproblemen, was hij op zoek naar een nieuwe hobby, die wat minder intensief was als het wielrennen. Inmiddels is Ton nog steeds op de vrijdag enthousiast aan het schilderen en heeft hij met zijn schilderij "Duurzaamheid" (hier ook te zien in de Bibliotheek) een prijs gewonnen bij de "Pieter van Foreest/ 55+ KunstKracht". De Expositie in de Dorpshoeve in Schipluiden was natuurlijk een eerste leuke ervaring. Opvallend zijn een hele serie wielrenners, maar ook de landschappen in allerlei schilderstijlen doen het goed. Voorlopig blijft Ton de cursussen bij het VAK nog met veel plezier volgen en laat hier alvast wat resultaten zien.